Du kan købe adgang til tryllevideoer igen i 2017. Det bliver i slutningen af februar

Could not find media with id : 8728

Du lære de samme teknikker og tricks, som de professionelle selv bruger

Du lærer de samme tryllenumre, teknikker og metoder som de bedste tryllekunstnere selv benytter. Nogle af Danmarks dygtigste forklarer og afslører alt på online videoer. Alt forklaret i detaljer af dem selv

Klaus Mulbjerg, Peter Jakobsen og Rune Klan

Du får undervisning af af de absolut bedste i Danmark. Det er Joachim Solberg, Steen Pegani, Tali Piontek, Anders Lund, David Tholander, Mikkel Gundersen, Mikkel Falbe og Sine Andersen lærer dig at bugtale. Derudover er der masser af videoer fra vores medlemmer på Trylleskolen

At kende hemmeligheden og kunne et trick er ikke det samme

Mange tror at når de lært hemmeligheden bag et trick, så tror de, at de kender tricket. Men det er ikke det samme. Der er stor forskel på at kende den tekniske hemmelighed og så kunne forstå og udfører et trick.

Den rigtige hemmelighed bag et godt tryllenummer er altid de mange små – men vigtige detaljer. Så som præsentation, psykologi, koreografi, brug af teknikker m.m. Du ser det tydeligt, når to tryllekunstnere viser det samme tryllenummer. Den ene gør det magisk og for den anden er det blot en gåde.

Det er derfor, at vi har lavet Trylleskolen, det er for at sprede kendskabet til alle de detaljer og nuancer, som gør et tryllenummer magisk.

Et godt boost for enhver. Det er skarpt, sjovt og lærerigt! Morten Deurell, professionel

Fantastisk. Jeg blev genfødt som tryller. Meget inspirerende. Søren A, fhv. Nordisk Mester i trylleri

Trylleskolen er unik – og et fantastisk sted at lære at trylle. OG så er det på dansk – og med meget kompetente lærere. Trylleskolen anbefaler jeg varmt til alle der er “tosset med tryl”. Jens Bjørn Andersen, leder af Magisk Cirkels Ungdomsafdeling

Om nogle år kommer vi til at snakke om, hvordan TRYLLESKOLEN har været med til at løfte niveauet i Danmark! Pegani, Trylleforhandler

Super fed side 🙂 glæder mig til at være en del af det hele. Dan Levinsky

Elsker seriøst den her hjemmeside ! Albert Brems

Er mega glad, for trylle skolen, nu har jeg lært nogen triks jeg viser til fester og sådan noget 😉 Mikkel Albrechtsen

Fuck hvor er jeg mega glad det er pisse fedt jeg skal holde det mega hemligt !!!!!!!! FREDERIK

Jeg er rigtig glad for trylleskolen, der er virkelig meget inspiration at hente selv for erfarne tryllere, alle pengende værd. MARTIN SOFUS MAIBØL

Jeg syntes faktisk, at det er fede videoer! Men Jeg har set alt, men øver stædig. Rune Klan har ret!! Og det har du også. Måske lyder jeg som en, der ALDRIG har prøvet det før… Men NU kan jeg fede tricks. På grund af??? Trylleskolen.dk! Jeg er evig taknemmelig! Andreas

jeg ville bare lige fortælle hvor meget jeg elsker denne her hjemmeside, jeg synes at den bare er så mega fed, og jeg lære super meget. Alle oppe i min klasse/familie synes at jeg er mega god.
Min klasse skal lave et teater hvori jeg skal være tryllekunstner. Tak for det. PS: Jeg synes at i er for vilde til at trylle. 🙂 :):) Magnus

Stakkels alle dem der ikke har det, det er bare så mega fedt. Anders Gotfredsen

Er så glad for at trylleskolen er der! Alt fungere på hjemmesiden, og det er alt sammen så sejt!!!!!! ida 12 år